bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Architektura

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Architektura

Zobacz opis

Praca Architektura

Aby pracować w zawodzie jako architekt należy ukończyć studia na kierunku architektury na jednej z wybranych polskich uczelni. Najlepiej aby była to któraś z politechnik ponieważ tam studenci nabywają najwięcej wiedzy teoretycznej, ale również praktycznej. Następnie kandydat musi zdać egzamin, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Praca jako architekt wymaga także odbycia trzyletniej praktyki.

Jakie zawody zaliczane są do architektów?

Lista stanowisk pracy jest szeroka i w zależności w jakiej dziedzinie specjalizuje się dany architekt, może podjąć pracę w wybranym przez siebie kierunku. Najbardziej popularnym jest architekt zajmujący się projektowaniem budynków. Jednak na rynku pracy poszukuje się wielu specjalistów w dziedzinach takich jak na przykład architekt krajobrazów i architekt wnętrz.

Praca tego pierwszego polega na projektowaniu na przykład ogrodów, parków i innych terenów. Architekt wnętrz natomiast zajmuje się przygotowywaniem konceptów wnętrz w budynkach takich jak min. restauracje czy kina. Do tej dziedziny zawodu zalicza się też dyrektorów wnętrz, kosztorysantów czy urbanistów.

Kim jest asystent architekta?

Głównym obowiązkiem na tym stanowisku jest wspieranie głównego architekta. Jego zadania to opieka nad powierzonymi mu detalami projektu, przekazywaniem informacji między wykonawcami a architektem głównym oraz dbałość o dokumentację. Ważne aby asystent architekta posiadał wykształcenie wyższe techniczne. Oczywiście osoby pełniące tą funkcję mają możliwość ciągłego rozwoju kwalifikacji zawodowych.

Oferty pracy dla architektów i ile zarabia architekt?

Po zdobyciu kwalifikacji architekci mogą liczyć na wybór pracy z szerokiej oferty pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy, nietuzinkowej wyobraźni oraz umiejętności pracy pod napięciem czasu. Pracodawcy cenią sobie u przyszłych pracowników ich pasję do zawodów. Ważne aby zbadać o odpowiednio przygotowane portfolio. Wielu architektów, którzy nie mogą znaleźć satysfakcjonującej ich pracy w Polsce wyjeżdża za granice aby tam rozwijać się w tym kierunku.

Pensja architektów wzrasta wraz z ich poziomem doświadczenia. Na początku waha się ona w okolicach 2000 złotych. Mając już minimum roczne doświadczenie dochody wzrastają do 3000-4000 złotych. Średnia pensja architektów wynosi około 5500 złotych. Najlepsi jednak zarabiają nawet 12 tysięcy złotych miesięcznie. Atutem jest fakt, że architekt posiada możliwość pracy zdalnej. Dotyczy to zarówno głównych projektantów jak i asystentów.

Online Plan sp. z o.o.

Planowanie przestrzenne AutoCAD – GIS

50,00 zł - 6 000,00 zł
Piaseczno Piaseczno Piaseczno Piaseczno , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska