bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Grafik

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Grafik

Zobacz opis

Praca Grafik

Grafik komputerowy zajmuje się cyfrową obróbką materiałów graficznych, projektowaniem logo oraz tworzeniem szaty graficznej dla stron internetowych. Grafik komputerowy przygotowuje materiały przeznaczone do druku, zajmuje się projektowaniem i nadzorem procesów graficznych od koncepcji do realizacji.

Praca grafika komputerowego w odległych czasach przypominała pracę artystów malarzy polegała na umiejętnym stosowaniu palety kolorów uzyskiwanych z barwników naturalnych, stosowaniu różnego rodzaju podkładów, które w najlepszy sposób nadawałyby się przy obecnej pracy grafika do ręcznego malowania obrazów, płócien, odpowiednich narzędzi do nakładania farb.

W chwili obecnej co raz częściej zadania te przejmuje praca grafika komputerowego.
Starodawne techniki malowania obrazów, komponowania barwnych opowieści na płótnach pomimo swej dość prymitywnej techniki potrafiły przetrwać do dzisiejszych czasów.

Odpowiednikiem i spadkobiercą w zaawansowanym stopniu stały się grafiki tworzone w technice cyfrowej. Praca grafika komputerowego jest właśnie taką formą pracy, w której tworzenie obrazów, rysowanie i projektowanie wszelkich możliwych form rzeczywistych i fantastycznych, odbywa się za pomocą programów komputerowych.

Paleta barw, narzędzi do rysowania wypełniania kolorem, przycinania i poprawiania za jednym dotknięciem tworzonego obrazu stała się możliwa dzięki cyfrowej obróbce dokonywanej za pomocą komputera i odpowiednich dalece zaawansowanych programów.

Praca grafik komputerowy

Praca grafika komputerowego umożliwia zrealizowanie wszelkich, najbardziej fantastycznych projektów malarskich, rysunkowych do których wystarczy odrobina wyobraźni i chęć tworzenia.

We wszelkich projektach dotyczących poważnych zamierzeń mających wpływ nawet na rozwój gatunku ludzkiego, poprzez formy rozrywki we wszystkich praktycznie dziedzinach działalności ludzkiej gdzie jest potrzebny rysunek, kolor, kształt i musi być on przedstawiony w sposób czytelny dla odbiorcy prym wiedzie grafika komputerowa.

Praca Grafika komputerowego to praca dla osoby, która potrafi we właściwy sposób połączyć kształt, kolor i rysunek w jedną czytelną dla odbiorcy całość.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Mediana zarobków wśród grafików komputerowych zatrudnionych na etacie to 3400 zł brutto miesięcznie. Na wynagrodzenie grafików komputerowych składa się wielkość firmy, staż pracy oraz region wykonywania pracy.

Ponad 60% grafików komputerowych pracujących na etacie dorabia jako grafik freelancer, których zarobki w większości wynoszą poniżej 2000 zł brutto. Natomiast co piąty grafik komputerowy, może pochwalić się zarobkami rzędu 4500 zł brutto miesięcznie.

Graficy, którzy prowadzą własne firmy najczęściej osiągają dochody rzędu 2000-3500 zł netto. Około 12% grafików na własnej działalności uzyskuje dochód od 5500-6500 zł netto. Największe zarobki powyżej 15000 zł netto miesięcznie osiąga jedynie kilka procent grafików komputerowych.

W większości graficy komputerowi prowadzący własne firmy w 80% nie zatrudniają pracowników. Natomiast co dziesiąty zatrudnia od 1-2 pracowników, pozostałe kilka procent od trzech do pięciu osób.

My Center S.A.

Grafik- praca stacjonarna w biurze

do negocjacji
Gliwice Gliwice Gliwice Gliwice , śląskie śląskie śląskie śląskie , Polska Polska Polska Polska