bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Media

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Media

Zobacz opis

Praca media

Praca w mediach czyli praca w radiu czy praca w telewizji oraz w ogólnie określone pojęcie pracy w kulturze. Praca w mediach jest świadomym rozpowszechnianiem informacji o wydarzeniach, spotkaniach oraz imprezach. Media odpowiadają za przekazywanie informacji poważnych oraz rozrywkowych swoim odbiorcom tj. osobom, które pragną poszerzyć swoje horyzonty wiedzy lub zasięgnąć istotnych i ważnych dla nich informacji.

Wydarzenia kulturalne czysto rozrywkowe, także wykorzystują media aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Możliwości działania telewizji, prasy, Internetu są zauważalne w codzienności naszego życia. Poprzez pracę w mediach, możemy zasięgnąć porady specjalisty w konkretnej dziedzinie, znaleźć pracę, umówić się na spotkanie, zrobić zakupy i to wszystko nie wychodząc z domu.

Prym wiedzie tutaj co raz bardziej powszechny dostęp do Internetu, możliwość wykorzystania łączy internetowych stacjonarnie lub mobilnie. Przebywając poza miejscem zamieszkania, możemy wykorzystywać możliwości połączeń medialnych, skontaktować się ze znajomymi, obejrzeć film przebywając w plenerze.

Te rozwiązania, które wykorzystujemy za pomocą dostępnego nam sprzętu i oprogramowania stwarzają nam ludzie pracujący w mediach. Szczegółowe analizy występujących informacji, ich porządkowanie, następnie formowanie ich w sposób przyjazny dla każdego odbiorcy to praca w mediach.

Na czym polega praca w mediach?

Dzięki pracy szerokiego grona pracowników medialnych, wszelkie ważne kulturowo koncerty, przedstawienia teatralne lub kinowe dające możliwość odprężenia i rozrywki, ale też poznania innych kultur jest powszechnie dostępne.

Duża liczba wydarzeń, które dzieją się wokół nas dzięki obecności dziennikarzy, kamerzystów i innych pracowników mediów, jest dostępna dla odbiorcy w czasie teraźniejszym praktycznie na żywo.

Media społecznościowe występujące głownie w Internecie i wykorzystujące łącza internetowe żywo reagują na wszelkie doniesienia medialne i wydarzenia na całym świecie. Oferty pracy w mediach mogą znaleźć dziennikarze, osoby poszukujące pracy w radiu, a także Redaktorzy oraz Content writerzy.

Ile zarabia się w mediach?

Wśród najczęściej przyznawanych benefitów dla pracowników medialnych jest telefon komórkowy oraz laptop. Mediana zarobków dziennikarza to 2900 zł brutto miesięcznie. Copywiterzy oraz Content Managerzy, mogą liczyć na zarobki rzędu 4000 zł brutto miesięcznie.

W mediach oprócz dziennikarzy, możemy również znaleźć oferty pracy dla Media planner’ów oraz Managerów projektu, gdzie mediana wynagrodzenia za pracę wynosi 6700 zł brutto miesięcznie. Płace Media Managera zależne są od wielkości oraz kapitału firmy, a także wykształcenia, stażu pracy i regionu zatrudnienia.

Nie znaleziono ofert