bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Copywriter

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Copywriter

Zobacz opis

Praca Copywiter

Praca zdalna na stanowisku Copywritera jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących dorobić trochę pieniędzy do domowego budżetu. Jest to idealna praca dodatkowa m.in. dla świeżo upieczonych mam, studentów chcących dorobić podczas semestru oraz dla każdej osoby posiadającej odrobinę wolnego czasu.

Warunkiem koniecznym jest zdolność tworzenia unikalnych tekstów, które czyta się z przyjemnością oraz umiejętność składnego pisania. Należy również posiadać bogaty zasób słownictwa, wiedzę ortograficzną oraz stylistyczną.

Praca nie jest więc tak łatwa jak się wydaje. Kolejną koniecznością jest zamiłowanie do pisania, inaczej motywacja szybko maleje, co zmusza daną osobę do rezygnacji z tego typu pracy. Błyskotliwość, rzetelność i obszerna wiedza na różne tematy są dodatkowymi atutami kandydata na to stanowisko.

Na czym polega praca Copywritera?

Dużą zaletą jest możliwość połączenia pracy z pasją, ponieważ przeważnie istnieje możliwość wyboru tematu, na który chcemy pisać. Można wówczas skupić się wyłącznie na tekstach, które nas interesują oraz o których dużo wiemy. Copywriter przegląda więc spis dostępnych tematów, a następnie wybiera taki, który mu najbardziej odpowiada. Kolejnym krokiem jest stworzenie czegoś wyjątkowego. Pisany tekst nie może się powielać – w całości musi być autorstwa zleceniobiorcy.

Najczęściej zlecenia skupiają się na reklamie, marketingu oraz tematyce prasy i internetu, dlatego trzeba umieć skutecznie dotrzeć do czytelnika oraz zachęcić go do dalszego czytania swoim stylem wypowiedzi. Z wytworami Copywriterów spotkać się można wszędzie. To oni tworzą niektóre teksty blogowe, reklamowe, zapleczowe, opisują produkty, a nawet wysokiej jakości artykuły eksperckie.

Nie ma określonych godzin pracy. Copywriter wybiera zarówno czas podjęcia się pracy jak i częstotliwość. Czy to będzie raz dziennie czy raz na kilka dni – decyzja należy do niego. Po stworzeniu autorskiego tekstu zostaje on wysłany do zleceniodawcy, aby ten mógł go zaakceptować. Po tym procesie zleceniobiorca otrzymuje zapłatę za swój wysiłek.

Zarobki Copywritera

Ze względu na fakt, że ilość podjętych wpisów zależy wyłącznie od Copywritera, wynagrodzenie może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najwięcej zarabiają osoby zatrudnione na umowę o pracę w prestiżowych firmach, gdzie zarobki mogą sięgać nawet 7 000 zł. Pracownik zdalny, piszący w miarę regularnie, jest w stanie zarobić do 3 000 zł miesięcznie.

Zalety pracy zdalnej jako Copywriter:

  • możliwość pracy w domu – dzięki temu można pisać o dowolnej porze (wtedy, kiedy pracownik ma czas)
  • duży wybór zleceń – dostępność wyboru tematu, który znajduje się w obszarze zainteresowania Copywritera. Może być to zarówno jedna z dziedzin wymienionych wyżej, jak i: medycyna, fotografia, nauka, moda, uroda, mechanika, hotelarstwo, podróże i wiele innych. Właściwie można spotkać się z każdym tematem, przez co praca nie jest nudna i potrafi zaskoczyć
  • rozwój osobisty – Copywriter wciąż uczy się czegoś nowego. Pisząc poszczególne zlecenia kształci swoją wiedzę oraz pogłębia umiejętności stylistyczne
  • wysokie zarobki

Praca zdalna jako Copywriter idealnie nadaje się dla osób potrafiących stworzyć lekkie, przyjemne teksty oraz te nieco bardziej wymagające. Polonistyczne umiejętności oraz odrobina wolnego czasu sprawią, że dana osoba z pewnością sprawdzi się na tym stanowisku łącząc przyjemne z pożytecznym.

Conture

SEO Copywriter

do negocjacji
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska
Conture

Copywriter z językiem angielskim – Poznań

do negocjacji
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska
Conture

COPYWRITER Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

do negocjacji
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska