bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca za granicą

Pokaż filtr

Kategoria: Praca za granicą

Zobacz opis

W XXI wieku świat stał się zdecydowanie mniejszy niż kiedykolwiek. Ludzie żyją w globalnej wiosce przez co mogą o wiele łatwiej podjąć pracę za granicą. Podróże są tańsze, szybsze i bezpieczniejsze niż w jakimkolwiek innym punkcie w przeszłości. W dzisiejszych czasach podróż nawet na drugi koniec globu wcale nie nastręcza wielu trudności. Dlatego właśnie nie może dziwić fakt, że ludzie stali się bardziej mobilni i przeprowadzają się kilkukrotnie częściej niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu co wpływa na rosnący wskaźnik osób pracujących za granicą. Zjawisko podróży za pracą nie jest co prawda nowe, jednakże zdecydowanie w ostatnich latach naprawdę przybrało na sile. Bardzo pomocny był w tym nie tylko rozwój technologii, który pomaga w szybszym i bezproblemowym podróżowaniu, ale także otwarcie granic. Podróżowanie i zasady podejmowania pracy za granicą naprawdę stały się przyjazne. Zwłaszcza dla Europejczyków.

Praca za granicą

W dzisiejszych czasach pracę za granicą mogą znaleźć naprawdę wszyscy. Nie tylko wykwalifikowani pracownicy, specjaliści w swoich dziedzinach i ludzie, którzy perfekcyjnie znają dany język obcy. W dzisiejszych czasach praca za granicą bez języka jest jak najbardziej możliwa. Tysiące ludzi pracuje w ten sposób, jako pracownicy sezonowi. Bez języka można znaleźć nawet pracę za granicą od zaraz – w magazynach przy kompletowaniu towaru, przy sortowaniu ubrań bądź śmieci, w końcu w ogrodnictwie, sadownictwie czy rolnictwie – zwłaszcza przy zbiorach, ale też przy pielęgnacji kwiatów, sadzonek, owoców czy warzyw.

Pracę bez języka można też znaleźć w zakładach przetwórstwa i innych fabrykach. Nie trzeba nawet wyjeżdżać samotnie. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są wyjazdy w kilka osób, grupowe lub w parach. Praca za granicą dla par jest jak najbardziej możliwa – pracodawcy bardzo lubią pary, ze względu na warunki zakwaterowania. Bardzo często pokoje są dwuosobowe, a para sprawia, że nie ma żadnych problemów z zakwaterowaniem. Oferty pracy za granicą można bez większego problemu znaleźć w Internecie czy, to bardzo popularne rozwiązanie, w Agencjach Pracy Tymczasowej, która specjalizuje się w organizowaniu pracy poza granicami Polski.

Praca w Niemczech

Umiejscowienie geograficzne Polski sprawia, że szukanie szczęścia zawodowego za zachodnią granicą, czyli w Niemczech, dla wielu Polaków jest nadzwyczaj naturalne. Nie tylko dla tych, którzy mają szczęście mieszkać tuż przy granicy i  mogą dojeżdżać z domu do pracy po niemieckiej stronie. Do Niemczech od lat ciągną ludzie z całej Polski. Niemcy są jednym z najbardziej naturalnych kierunków zawodowych wyjazdów. Pracę tam bez problemu znajdą nie tylko wykwalifikowani pracownicy, którzy doskonale władają językiem zachodnich sąsiadów, ale też osoby, które w ogóle nie znają języka niemieckiego. Praca w szklarniach, na plantacjach, czy w zakładach przetwórstwa czeka również na pracowników niewykwalifikowanych. Właściwie można powiedzieć, że praca w Niemczech czeka na każdego kto jest zdrowy, wytrzymały fizycznie i jest chętny pracy.

Praca w Anglii

Kolejnym niezwykle popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych jest Anglia. Największy boom na Wielką Brytanię pojawił się wśród Polaków tuż po tym, jak Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a granice z Anglią zostały otwarte. W dzisiejszych czasach pracuje tam naprawdę mnóstwo osób. Na tyle dużo, że na terenie Zjednoczonego Królestwa powstały i rozrosły się polskie enklawy. Miejsca, w których można się poruszać i porozumiewać wyłącznie w języku polskim. Dlatego właśnie bez problemu znajdą tam ludzie, którzy nie znają w ogóle języka angielskiego. W Anglii można liczyć na oferty pracy w zakładach przetwórstwa i fabrykach. W Anglii też bez problemy znajdzie pracę wykwalifikowana siła robocza – budowlańcy, murarze, spawacze, pielęgniarki czy opiekunki osób starszych.

Praca w Holandii

Kolejnym częstym kierunkiem wyjazdów jest Holandia. Do Holandii jeżdżą wszyscy – pracownicy wykwalifikowani, z uprawnieniami i wykształceniem, a także niewykwalifikowana siła robocza, która może liczyć na podjęcie pracy w licznych szklarniach czy plantacjach. Holandia zawsze była bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych wśród Polaków, a po otworzeniu granic ten trend się wcale nie zmienił – właściwie nawet się nasilił, bo więcej osób poczuło się skuszonych ofertą wyjazdu. W dzisiejszych czasach wyjazdy zarobkowe do Holandii przodują wśród ofert pracy tymczasowej, zajmując podium tuż zaraz Niemcami.

Praca w Norwegii

Praca w Norwegii dopiero zaczyna się cieszyć rosnącą popularnością. To nie może dziwić. W Norwegii można zarobić naprawdę ogromne pieniądze. Jednak żeby podjąć legalną, dobrą i dobrze płatną pracę w Norwegii najlepiej jest znać język. Najlepiej oczywiście język norweski, jednak na sam początek wystarczy też język angielski. Norwedzy bardzo dobrze patrzą na obcokrajowców, którzy chcą uczyć się ich języka i zasilać ich rynek pracy. Liczą zwłaszcza na wykwalifikowanych pracowników – pielęgniarki, opiekunki, budowlańców, zawodowych kierowców, kucharzy – spektrum prac, które można podjąć w Norwegii jest naprawdę ogromna. A Norwegia jest też bardzo pięknym krajem, który warto jest odwiedzić. Zwłaszcza w celach zarobkowych.

Praca w Szwecji

Szwecja była kierunkiem wybieranym przez Polaków nawet jeszcze przed erą otworzenia granic. W Szwecji na dobrą pracę mogą liczyć głównie pracownicy zakwalifikowani, choć nie tylko. Fabryki w Szwecji bez większych problemów przyjmą też pracowników niewykwalifikowanych do montowania prostych elementów. W końcu w dzisiejszych czasach rynek pracy jest naprawdę bardzo chłonny i jest w stanie przyjąć każdego, kto tylko chce pracować. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę na produkcji czy magazynach albo w zakładach przetwórczych.

Praca w Danii

Również w Danii można rozejrzeć się za pracą – stałą lub tymczasową. Zakłady przetwórcze, fabryki, magazyny, najrozmaitsze sortownie, czy nawet szklarnie i plantacje – to wszystko czeka w Danii na chętnych do pracy pracowników niewykwalifikowanych. A sami pracownicy wykwalifikowani, jeśli tylko znają język, przynajmniej angielski na sam początek – mogą liczyć na pracę na naprawdę dobrych warunkach. Dania bardzo chętnie przyjmie wszystkich, którzy chcą pracować i nie boją się wysiłku.

Mechanik z doswiadzceniem w regeneracji skrzyn biegow

getriebehandel1
10 000,00 zł - 12 000,00 zł
Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą

RZĘSY – STYLISTKA PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Ivona
do negocjacji
USA USA USA USA , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą

Docieplenia NIEMCY

Mirek
do negocjacji
Expert

Produkcja oraz montaż części. 9,65 EUR

Expert
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
Expert

Orderpicker. Operator wózka EPT. 9,33 EUR +dodatki

Expert
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
Expert

Spawacz MIG/MAG. Holandia

Expert
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
Expert

Rozładunek kontenerów z paczkami. 10,56 EUR

Expert
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
Expert

Załadunek i rozładunek za pomocą wózka EPT. 11 EUR

Expert
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą

Stolarz

do negocjacji
Szwecja Szwecja Szwecja Szwecja , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą

Kucharz

Ewakukanow
€ 12,00 - € 17,00
Finlandia Finlandia Finlandia Finlandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą