bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Franczyza/Własny biznes

Pokaż filtr

Kategoria: Franczyza/Własny biznes

Zobacz opis

Franczyza/Własny Biznes

Każdy z nas, choć raz w życiu zastanawiał się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Niejednokrotnie, powodem, dla którego nasze plany nie mogą zostać zrealizowane, jest brak pomysłu na biznes lub niewystarczająca ilość środków finansowych. Doskonałym rozwiązaniem tego rodzaju przeciwności, jest franczyza.

Co to jest franczyza?

Najprościej mówiąc, franczyzą możemy nazwać wypożyczenie / leasing brandu znanych firm, które zapewniają nam swoje wsparcie na każdym etapie prowadzonego przez nas biznesu.

Na czym polega franczyza?

Franczyza to sprawdzony sposób na własny biznes i zapewnienie sobie niezależności finansowej. Polega na prowadzeniu własnej działalności, posługując się logo znanej marki, współpracując z nią na ściśle określonych warunkach.

Przykłady Franczyzy.

Przykładem partnerskiej współpracy, są znane nam wszystkim drogerie Natura, posiadające w Polsce 256 punktów własnych i 26 jednostek partnerskich. Chcąc zostać partnerem tej sieci, musimy spełnić kilka ważnych wymagań, m.in. przygotować lokal zgodnie z wymaganiami sieci, być zaangażowanym w jej działalność, a także dbać o dobry wizerunek firmy.

Kwota naszej inwestycji jest uzależniona od wielkości lokalu, sieć zapewnia nam jednak brak opłat licencyjnych i oferuje swoją pomoc na każdym etapie działalności- od wsparcia przy wyborze lokalu, przez zatowarowanie sklepu w pełny asortyment, aż po udział w ogólnopolskich akcjach marketingowych.

Kolejnym przykładem sklepu, który możemy poprowadzić na zasadzie franczyzy jest znana każdemu z nas Żabka, posiadająca 4900 jednostek franczyzowych. Żabka proponuje nam współpracę na jasnych zasadach, wymagając 5 tysięcy złotych wkładu własnego, zapewnia nam minimalny przychód w wysokości 6500 zł. ( przy ścisłym przestrzeganiu punktów umowy ), a nasza marża wynosi przynajmniej 5%. Sieć zapewnia nam wsparcie, szkolenia z zakresu prowadzenia własnego biznesu oraz “parasol ochronny” przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia działalności.

Znanych nam marek, które działają na zasadzie oferty Franczyzy jest znacznie więcej, są to m.in. : Stokrotka, ABC, czy Delikatesy Centrum, dodatkowo na zasadzie systemu partnerskiego i agencyjnego, możemy rozpocząć współpracę z takimi markami, jak E. Leclerc, czy Inmedio a na licencji master, poprowadzić sklep Cavavin.

Jak założyć własny biznes?

Chcąc rozpocząć własną działalność na zasadzie franczyzy, kontaktujemy się z wybraną firmą, z którą chcemy rozpocząć współpracę. Powszechnie stosowaną formą, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej danej marki. Ważne jest, by na pytania zawarte w formularzach odpowiadać szczerze i wyczerpująco.

Każda marka posiada określone wymagania, które należy spełnić – najczęściej jest to posiadanie własnego lokalu w atrakcyjnej lokalizacji oraz wkład własny, w określonej z góry kwocie. Franczyzodawca oferuje nam wsparcie podczas zakładania działalności i najczęściej daje nam “parasol ochronny”, który zapewnia nam bezpieczeństwo przez kilka pierwszych miesięcy.

Ile zarabia się na franczyzie?

Podpisując umowę z franczyzodawcą, zazwyczaj z góry zostaje zagwarantowana minimalna kwota miesięcznego zarobku. Zależnie od marki, z którą współpracujemy, nasze miesięczne przychody mogą oscylować w granicach od 6500 zł, aż do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. W przypadku większości franczyz, mamy jednak zapewniony procent marży od sprzedaży.

Franczyza jest doskonałym rozwiązaniem problemu braku pomysłów na własny biznes i za pomocą niewielkich nakładów, pozwala nam spełnić marzenia o niezależności finansowej. Daje nam również możliwość prowadzenia swojego biznesu na klarownych zasadach, oferując wsparcie na każdym etapie naszej działalności. Zatem, do dzieła!

Nie znaleziono ofert