bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Elektryk

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Elektryk

Zobacz opis

Praca Elektryk

Praca dla Elektryka to oferty dla osób, które zajmuje się kwestiami technicznymi związanymi z szeroko pojętą elektryką. W zależności od uprawnień i wykształcenia, praca elektryka może polegać i opierać się na różnych czynnościach. Od zwykłego, podstawowego montażu do tworzenia skomplikowanych projektów sieci elektrycznych.

Na czym polega praca Elektryka?

W swojej pracy elektryk zajmuje się przede wszystkim:

  •  naprawą instalacji i sieci elektrycznych
  •  montażem instalacji i sieci elektrycznych
  •  uruchamianiem oraz instalowaniem sprzętów elektrycznych
  •  przeprowadzaniem konserwacji związanych z automatyką
  •  wykonywaniem przeglądów technicznych związanych z elektryką
  •  oceną stanu technicznego instalacji, maszyn lub sprzętów elektrycznych
  • projektowaniem systemów elektrycznych

Jak widać praca elektryka opiera się na szerokim zakresie zadań i obowiązków, które zależą w znacznej mierze od wcześniej wspomnianego wykształcenia i kwalifikacji.

Kwalifikacje i uprawnienia

Zakres obowiązków w pracy elektryka zależy często przede wszystkim od posiadanych kompetencji bądź uprawnień oraz wykształcenia. Sam zawód według Rozporządzenia Ministra pracy i Polityki Społecznej z 7 sierpnia 2014 roku, wyszczególnia w zawodzie elektryka podział na elektryków z tytułem inżyniera oraz elektryków z tytułem technika. Technik elektryk to osoba, która skończyła szkołę ponadgimnazjalną lub zawodową. Tytuł inżyniera Elektryka oczywiście zdobywa się na wyższej uczelni podczas studiów licencjackich. Jeżeli elektryk zamierza tytułować się przed swoim imieniem oraz nazwiskiem dopiskiem “inż.” to musi ukończyć odpowiednie studia magisterskie.

Czym w praktyce różni się technik elektryk od inżyniera elektryka? Głównie tym, że inżynier posiada większy zasób teoretycznej wiedzy nabytej podczas studiów. Natomiast technik elektryk zdecydowanie lepiej odnajduje się w praktyce, co przekłada się na rodzaj wykonywanej pracy. Osoby, z tytułem inżyniera przeważnie zajmują się sprawami związanymi z projektami oraz całą potrzebną dokumentacją. Technicy z reguły odpowiedzialni są za prace wykonawcze, naprawcze a także różnego rodzaju konserwacjami, wszystko oczywiście w zakresie spraw związanych z elektryką.

Miejsce pracy elektryka oraz specjalności 

W związku z tym, że elektryczność to coś bardzo powszechnego z czym mamy do czynienia na każdym kroku, oferty pracy dla elektryka mnożą się z roku na rok. Sami elektrycy zaś wykonują pracę w różnych branżach, zależnych od zapotrzebowania i sytuacji. Do tych najczęstszych wyróżnia się elektryków:

  • budowlanych – wykonujących swoje obowiązki na budowach, do obowiązków należy między innymi projektowanie instalacji, wykonywanie instalacji przy budowie domów lub obiektów, instalacja urządzeń elektrycznych, wykonują swoją pracę często w sposób mobilny
  • przemysłowych – konserwuje bądź montuje sieci elektryczne, do obowiązków takiej osoby należy również nadzór nad instalacjami, pracę konserwujące. Tacy elektrycy najczęściej pełnią swoją funkcję na jednym określonym stanowisku w danym miejscu, działa w różnych gałęziach przemysłu
  • elektroenergetyk – osoba, która zajmuje się siecią elektryczną, przykładem może być na przykład praca w pogotowiu energetycznym lub jako kontroler jakości energii elektrycznej, elektroenergetyk zajmują się również likwidacją awarii związanych z dostawami prądu itp.

Ile zarabia elektryk? 

Zarobki elektryka oscylują przeważnie w granicach 2000-3000 zł netto w zależności od miejsca pracy i regionu Polski. Rzecz jasna mowa tutaj o przeciętnym elektryku z tytułem technika. Elektrycy z tytułem inżyniera po studiach mogą liczyć na znacznie większe zarobki, które oscylują w przedziale 3500-5000 zł, a w niektórych indywidualnych przypadkach i więcej. Warto zauważyć, że wiele osób z wykształceniem elektryka wyjeżdża zagranicę gdzie istnieje możliwość zarobienia nawet kilkukrotnie większych sum niż w Naszym rodzimym kraju.

Zawód elektryk – dobry wybór

Nie ma wątpliwości, że praca elektryka może być dobrym wyborem i ciekawym kierunkiem rozwoju. Nabywając odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia można w tym zawodzie naprawdę dużo zarobić. Przyszłych elektryków powinien cieszyć również fakt, że mnożą się oferty pracy dla elektryka i to w różnych gałęziach przemysłu. I co najważniejsze, według prognoz nie zanosi się na to, aby zawód elektryka miał stracić na znaczeniu. Wręcz przeciwnie, żyjemy w czasach w których tej elektryki w codziennym życiu z dnia na dzień jest coraz więcej, co jest równoznaczne z tym, że zapotrzebowanie na elektryków będzie rosło, co pozytywnie zapewne odbije się również na przyszłych zarobkach.

admin

Praca dla elektryka

admin
2 200,00 zł - 4 000,00 zł

elektryk

ekowad1
2 250,00 zł
Katowice Katowice Katowice Katowice , śląskie śląskie śląskie śląskie , Polska Polska Polska Polska
NALTEL Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Szukam pracowników do Francji – umowa o pracę

€ 8.000,00 - € 10.000,00
Francja Francja Francja Francja , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
ZnajdePracownika Sp. z o.o.

Konserwator / Hydraulik / Elektryk (Zielonka)

3 000,00 zł - 4 000,00 zł
Ząbki Ząbki Ząbki Ząbki , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska