Znajdź pracę

Filtry

Kategoria: Praca Sprzedawca

Zobacz opis

Notice: Trying to get property of non-object in /home/dampr/domains/damprace.pl/public_html/wp-content/plugins/iwjob/templates/archive-job.php on line 75

Praca sprzedawca

Praca w handlu kojarzona jest w bardzo dużym stopniu ze stanowiskiem sprzedawcy – kasjera. Z racji wykonywanych obowiązków, praca sprzedawcy polega na obsłudze klienta zgodnie ze standardami firmy. Praca sprzedawcy wymaga znajomości asortymentu, który dostępny jest w danym punkcie handlowym oraz umiejętności przedstawienia zalet sprzedawanego towaru lub usług.

Bez względu na rodzaj branży handlowej w której działa pracownik na stanowisku sprzedawca, kasjer-sprzedawca, musi on wykazać się umiejętnością podejścia do klienta. Pracę sprzedawcy wyróżnia znajomość zasad sprzedaży, sposobem reklamowania będących w obrocie handlowym towarów, usług bądź technologii.

Praca kasjera-sprzedawcy

Oferty pracy dla sprzedawcy są często spotykane z powodu wysokiego zapotrzebowania rynku na wykwalifikowanych sprzedawców. Jest to praca wymagająca niejednokrotnie wysiłku fizycznego i intelektualnego, ponieważ możemy mieć styczność z bezpośrednim wydawaniem towarów z przyległych magazynów, musimy znać ich lokalizację oraz odnaleźć się w bezpośredniej rozmowie z klientem.

W przypadku braku towaru, usługi w danym punkcie sprzedażowym praca sprzedawcy polega na umiejętności podejmowania decyzji o jak najszybszym usunięciu braków w asortymencie, dając w ten sposób sygnał zwrotny do klienta, że okazujemy zainteresowanie, które z zasady jest bardzo pozytywnie postrzegane przez potencjalnego nabywcę i rokuje bardzo pozytywnie na dalszą współpracę.

Oferty pracy dla sprzedawcy znajdziemy w sklepach stacjonarnych, ale też w Internecie. Sprzedawca to zawód pracy z ludźmi, gdzie pierwszy kontakt sprzedawca- klient jest wyjątkowo ważny aby doszło do sfinalizowania transakcji handlowej.

Ile zarabia sprzedawca?

Mediana zarobków kasjera-sprzedawcy kształtuje się na poziomie 2200 zł brutto miesięcznie. W zależności od wielkości firmy i regionu, możemy liczyć na zarobki mniej lub bardziej zróżnicowane.

Początkujący Kasjer-sprzedawca w dużej firmie osiąga dochody rzędu 2400 zł brutto miesięcznie, natomiast pracownicy z większym stażem, mogą otrzymać dodatkowe premie i zarabiać około 3000 zł brutto miesięcznie.