bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Fryzjer/Kosmetyczka

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Fryzjer/Kosmetyczka

Zobacz opis

Praca fryzjer / Kosmetyczka

Fryzjer jest osobą odpowiedzialną za odpowiedni dobór uczesania bądź fryzury. Fryzjer powinien posiadać znajomość produktów przeznaczonych do konkretnego typu włosów, a także zachęcać swoich klientów do właściwej pielęgnacji. Praca fryzjera skupia się na stałym kontakcie z klientem, w związku z tym należy odpowiednio reagować na różne sytuacje i sugestie.

Klient niezadowolony z usługi może wywrzeć negatywny wpływ na wizerunek salonu, w którym pracuje. Żeby zostać fryzjerem, należy ukończyć liceum fryzjerskie lub technikum, szkołę zawodową, policealną o profilu fryzjerskim. Co więcej, przyszli fryzjerzy są zobowiązani odbyć praktykę w salonie. Często muszą przystąpić dodatkowe szkolenia i kursy. Fryzjer musi być osobą kontaktową, cierpliwą oraz precyzyjną.

Kosmetyczka jest zawodem wybieranym głównie przez kobiety. Polega na pielęgnacji części ciała wskazanych przez klienta, przy użyciu różnych zabiegów. Niektóre z nich są typowo lecznicze, inne z kolei upiększające. Kosmetyczka wskazuje na stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz informuję o działaniu różnego typu substancji.

Kosmetyczką można zostać po ukończeniu szkoły policealnej o tym profilu lub specjalistycznego kursu. Oczywiście bardziej pożądane są studia wyższe na kierunku kosmetologia. Kosmetyczka powinna lubić kontakty z drugim człowiekiem, być precyzyjna, posiadać zdolności manualne. Powinna pracować w czystości oraz zachowywać porządek na miejscu pracy.

Na czym polega praca kosmetyczki, na czym polega praca fryzjera stylisty.

Kosmetyczka wykonuję zabiegi upiększające, które obejmują manicure, pedicure, depilacje oraz hennę brwi i rzęs. W salonie kosmetycznym wykonywane są także zabiegi pielęgnacyjne, masaże przy użyciu masek czy kremów. Kosmetyczka udziela porad w dziedzinie kosmetyki. Praca kosmetyczki obejmuje również drobne zabiegi, na przykład krioterapię. Kosmetyczka dokonuje analizy kondycji skóry klienta, w razie potrzeby kieruje go do specjalisty.

Fryzjer stylista jest osobą odpowiedzialną za kształtowanie wizerunku swojego klienta. Przeprowadza z nim wywiad, aby jak najlepiej poznać stawiane przez niego oczekiwania. Przy wyborze idealnej fryzury, stylista bierze pod uwagę zarówno kształt twarzy, oczu, jak i temperament. Zawód ten jest pewnego rodzaju sztuką. Fryzjer stylista musi podążać za trendami i nowymi technikami strzyżenia. Zatem do jego zadań należy przede wszystkim indywidualny dobór cięcia, strzyżenia, modelowania czy koloryzacji włosów. Powyższe czynności wykonuje z aktualnie obowiązującą modą.

Ile zarabia fryzjer? Ile zarabia kosmetyczka?

Zarobki fryzjerów nie należą do zbyt wysokich. Zwykle osoba zatrudniona w salonie osiąga wynagrodzenie na poziomie minimalnego wynagrodzenia, czyli około 2000 zł brutto przy pracy na cały etat. W niektórych salonach możemy liczyć na dodatkowe premie. Przy prowadzeniu własnego salonu, można spodziewać się wyższych zarobków. Jednak jest to ściśle uzależnione od miasta oraz liczby klientów.

Zarobki kosmetyczki kształtują się średnio w granicach 2000 zł brutto. W niektórych salonach wynagrodzenie może obejmować podstawę oraz prowizję od wykonanych zabiegów. Właściciel salonu kosmetycznego może liczyć na wyższe wynagrodzenie.

RZĘSY – STYLISTKA PRZEDŁUŻANIA RZĘS

Ivona
do negocjacji
USA USA USA USA , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą

Zatrudnię fryzjerke

Klaudia
do negocjacji
Sosnowiec Sosnowiec Sosnowiec Sosnowiec , śląskie śląskie śląskie śląskie , Polska Polska Polska Polska
Salon Fryzjerski Elegantka

Fryzjer

do negocjacji
Warszawa Warszawa Warszawa Warszawa , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska
Nails&Body

Manikurzystka / Pedikurzystka

do negocjacji
Warszawa Warszawa Warszawa Warszawa , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska
DepilConcept

Kosmetyczka/Kosmetolog

do negocjacji
Piaseczno Piaseczno Piaseczno Piaseczno , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska