bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Kierowca

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Kierowca

Zobacz opis

Praca kierowca

Praca kierowcy opiera się na przewozie w bezpieczny sposób zarówno ludzi, jak i towarówDodatkowo kierowca powinien dbać o zachowanie dobrego stanu technicznego prowadzonego pojazdu. Typ pojazdu wpływa na charakter wykonywanej pracy. Praca kierowcy autobusu znacznie różni się od pracy na przykład kierowcy taksówki. Często wymaga się od kierowcy działania pod presją czasu.

Osoba podejmująca taki rodzaj pracy powinna posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku badań lekarskich i psychologicznych. Dodatkowo kierowca musi być osobą zdrową, z naciskiem na oczy i układ kostno – stawowy. Co więcej, od kierowcy wymaga się skoncentrowania, spostrzegawczości oraz zdolności szybkiego reagowania w nagłych sytuacjach. W tej pracy cenione są osoby dobrze orientujące się w terenie.

Większość czasu kierowca spędza w samochodzie. W związku z tym najbardziej narażony na niebezpieczeństwo jest kręgosłup. Czas pracy kierowcy nie powinien przekroczyć 9 h dziennie. Dwa dni w tygodniu może być wydłużony maksymalnie do 10 h.

Praca kierowca kat. B

Najbardziej popularną kategorią posiadanego prawa jazdy jest kategoria B. Można ją uzyskać po zrealizowaniu kursu, który zakończony jest egzaminem praktycznym i teoretycznym w ośrodku ruchu drogowego. Kierowca z tą kategorią może podjąć pracę jako taksówkarz, dostawca pizzy, kurier czy listonosz. Przedmiotem przewozu stają się wówczas pasażerowie, jedzenie, paczki lub listy. Zarobki kierowcy kategorii B mogą wynosić od 1800 zł do 2500 zł w zależności od ilości zamówień lub zleceń.

Praca kierowca C+E

Kierowca posiadający kategorię prawa jazdy C+E jest upoważniony do prowadzenia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony łącznie z przyczepą. Zwykle pojazdem tym jest tir. Aby móc starać się o zdobycie tej kategorii, konieczne jest ukończenie 21 lat oraz posiadanie wcześniej kategorii C. Kategoria ta umożliwia kierowcy transport węgla, materiałów budowlanych czy artykułów spożywczych. Po uzyskaniu dodatkowych uprawnień i skończeniu odpowiednich kursów, kierowca może przewozić także paliwa płynne. Kierowca tira może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Szczególnie jeśli zdecyduje się na trasy międzynarodowe.

Praca kurier

Kurier jest osobą odpowiedzialną za dostarczanie przedmiotów do odbiorców za pomocą samochodu, skutera czy roweru. W związku z tym konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Do jego obowiązków należy terminowe realizowanie powierzonych zleceń. Kurier musi odznaczać się znakomitą orientacją w terenie i umiejętnością pracy pod presją. Wynagrodzenie zwykle zależne jest od ilości dostarczanych paczek, wielkości firmy czy regionu zatrudnienia. Za swoją pracę kurier najczęściej może otrzymać pensję w wysokości 2000 zł do 3000 zł.

Ile zarabia kierowca

Wynagrodzenie kierowcy zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od doświadczenia, lokalizacji wykonywanej pracy lub zwyczajnie od firmy. W przypadku kierowcy autobus miejskiego płaca jest stała. Kierowca ciężarówki w transporcie otrzymuje wynagrodzenie w zależności od pokonanych kilometrów. Natomiast wynagrodzenie kierowcy autobusu czy autokaru oscyluje pomiędzy 2000 zł, a 4000 zł. Decydując się na pracę na trasach międzynarodowych, możemy liczyć na zarobek w wysokości nawet 6000 zł.

Globus

Kierowca kategoria D

do negocjacji
Chełm Chełm Chełm Chełm , lubelskie lubelskie lubelskie lubelskie , Polska Polska Polska Polska
HOLIER INVEST Sp. z o.o.

Kierowca C+E, System pracy 2/2, Ciągnik + chłodnia

5 000,00 zł - 5 500,00 zł
Turek Turek Turek Turek , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska
Blue Travel Wałbrzych

Kierowca autobusu

do negocjacji
Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych , dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie , Polska Polska Polska Polska

Przyjmę do pracy kierowcę z Przeworska z kategorią D. Praca busem na miejscu.

jozefp20071970
do negocjacji
Przeworsk Przeworsk Przeworsk Przeworsk , podkarpackie podkarpackie podkarpackie podkarpackie , Polska Polska Polska Polska
Blue Travel Wałbrzych

Kierowca autobusu

do negocjacji
Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych , dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie , Polska Polska Polska Polska
KAROTRANS Transport Spedycja

Kierowca dostawca

do negocjacji
Racibórz Racibórz Racibórz Racibórz , śląskie śląskie śląskie śląskie , Polska Polska Polska Polska
Blue Travel Wałbrzych

Zatrudnię kierowcę

do negocjacji
Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych , dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie , Polska Polska Polska Polska
Digroupl Sp. z.o.o.

Business class car driver Jet Set Limousine company

€ 1.300,00 - € 1.600,00
Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
KBC Logistics

Kierowca C+E Kontenery

do negocjacji
Anglia Anglia Anglia Anglia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą