bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca Księgowość

Pokaż filtr

Kategoria: Praca Księgowość

Zobacz opis

Praca księgowość

Praca w księgowości polega na prowadzeniu ksiąg rachunkowych, sporządzaniu sprawozdań finansowych oraz przygotowywaniu dokumentów. Księgowa zajmuje się analizą danych, sporządzaniem przelewów bankowych oraz różnego rodzaju wyliczeń należności, zobowiązań i podatków w danej firmie.

Od wieków ludzi fascynowały liczby, wykresy sposoby obliczania odległości, ciężaru, prędkości i temperatury. Udoskonalano sposoby zapisu poszczególnych wyliczeń aby były przydatne dla coraz większej liczby odbiorców, były zrozumiałe dla każdego i łatwe do zapamiętania.

Wykorzystanie tych umiejętności matematycznych stało się sposobem na katalogowanie, ocenianie wartości, ilości i gromadzenie innych interesujących obliczeń potrzebnych w życiu codziennym. Już w czasach starożytnych przy pomocy obliczeń matematycznych radzono sobie z obliczaniem wartości towarów, opłaty za usługi itp.

Ogromny zbiór takich informacji wymusił powstanie instytucji, która zajmowała się gromadzeniem, analizowaniem i wykorzystywaniem do dalszych działań danych matematycznych. W chwili obecnej jest to zajęcie dla osoby poszukującej pracy w księgowości.

Każda nawet najmniejsza komórka, dział firmy jest producentem danych podlegających analizie w księgowości firmy. Praca w księgowości wymaga od osoby zajmującej się finansami skrupulatności, przewidywalności wobec przyszłych projektów obciążających firmę, kosztami finansowymi, dokładności i zdolności matematycznych.

Praca w biurze rachunkowym daje możliwość obsługi księgowości kilku a nawet kilkunastu firm, ponieważ skupia w swoich szeregach pracowników zajmujących się tylko i wyłącznie finansami oraz prowadzeniem księgowości.

Ile zarabia księgowy?

Mediana zarobków w księgowości kształtuje się na poziomie 3500 zł brutto. Na zarobki powyżej 4500 zł brutto miesięcznie, może liczyć co czwarty księgowy.

Najlepiej opłacanym stanowiskiem w księgowości jest praca głównego księgowego, którego wynagrodzenie wynosi powyżej 8500 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie w księgowości zależne jest od wielkości oraz kapitału firmy, a także wykształcenia.

  • Poziomy kwalifikacji w zawodzie księgowego kształtują się następująco:
  • księgowy
  • specjalista ds. rachunkowości – samodzielny księgowy
  • główny księgowy
  • dyplomowany księgowy

Kandydaci na wybrane stanowisko pracy w księgowości, powinni kwalifikować się wykształceniem wyższym w zakresie finansów i rachunkowości. Dodatkowym atutem mogą być ukończone studia podyplomowe lub uzyskane dodatkowe uprawnienia. Często wymaganym elementem jest również znajomość MSR.

Biuro Rachunkowe SUPPORT sp. z.o.o.

Księgowy/a

2 500,00 zł
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska