bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca HR

Pokaż filtr

Kategoria: Praca HR

Zobacz opis

Praca HR

HR to skrót pochodzący z języka angielskiego od pojęcia Human Resources. W języku polskim oznacza zasoby ludzkie. Praca w HR polega na zarządzaniu zasobami ludzkimi, czyli personelem. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się personelem na wielu płaszczyznach. Ze względu na pełnione obowiązki wyróżniamy tzw. HR miękki i HR twardy.

HR miękki obejmuje zadania, które zmierzają do pozyskania wysokiej jakości kadry dla firmy. A więc polega na analizie zgłoszeń rekrutacyjnych, CV, a następnie przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych w imieniu prezesa. HR-owiec jest osobą, od której zależy nasza dalsza kariera zawodowa w danej firmie. Dba on także o rozwój pracownika, motywuje do pracy poprzez różne benefity (np. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych) oraz szuka rozwiązań zmierzających do rozwiązywania problemów w celu poprawy efektywności pracy.

HR twardy to z kolei obszar administracyjno- płacowy, a więc związany z kadrami. Polega na zawieraniu umów o pracę, kalkulacji płac, przygotowywaniu aneksów, prowadzeniu akt osobowych czy właściwym naliczaniu urlopów. W tym przypadku ważna jest dbałość o realizację spraw w sposób zgodny z prawem pracy czy prawem cywilnym. Praca w tej części HR obliguje do aktualizacji obowiązujących przepisów oraz ciągłego poszerzania wiedzy.

Od osób zatrudnionych na tym stanowisku wymaga się wykształcenia wyższego w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii czy socjologii. Istotna jest również dobra znajomość języka angielskiego oraz obsługi komputera i jego narzędzi. Doświadczenie również jest doceniane. Pracownik ten powinien posiadać takie cechy osobowości jak: samodzielność, komunikatywność czy lojalność wobec firmy.

HR zarobki

O wynagrodzeniu w dziale HR decyduje głównie ranga zajmowanego stanowiska. Dyrektorzy w dziale HR osiągają najwyższe wynagrodzenie, nawet na poziomie 20000 zł. Dalej w hierarchii mamy kierowników, z wynagrodzeniem niemal o połowę niższym. Na końcu znajdują się specjaliści. Ich początkowe zarobki w HR wynoszą około 2000 zł netto. Z biegiem czasu, a co za tym idzie nabyciu cennego doświadczenia wynagrodzenie może osiągnąć poziom nawet 10000 zł.

Zarobki rekrutera zwykle zależą od wielu czynników, przede wszystkim od stażu pracy, wielkości firmy, branży i miejsca zatrudnienia. Przeciętnie może on osiągnąć wynagrodzenie na poziomie 2500 zł do nawet 6000 zł. Na najwyższe wynagrodzenie rekruter może liczyć w branży zajmującej się IT, w bankach czy sprzedaży międzynarodowej. Rekruter otrzymuje do swojej dyspozycji od firmy laptop, telefon komórkowy oraz może liczyć na ciągłe szkolenia.

oferta Kredyt: rolnik, przemysl, nieruchomosci od 9000 do 75.000.000 euro 

raimo
do negocjacji
Holandia Holandia Holandia Holandia , Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą Praca za granicą
Projektanci Kariery

Kierownik projektu EFS

do negocjacji
Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. sprzedaży

do negocjacji
Opole Opole Opole Opole , opolskie opolskie opolskie opolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. organizacji szkoleń

do negocjacji
Opole Opole Opole Opole , opolskie opolskie opolskie opolskie , Polska Polska Polska Polska
admin

Specjalista ds. rekrutacji – Kraków

admin
do negocjacji
Kraków Kraków Kraków Kraków , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. rekrutacji

do negocjacji
Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska