bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca HR

Pokaż filtr

Kategoria: Praca HR

Zobacz opis

Praca HR

HR to skrót pochodzący z języka angielskiego od pojęcia Human Resources. W języku polskim oznacza zasoby ludzkie. Praca w HR polega na zarządzaniu zasobami ludzkimi, czyli personelem. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmuje się personelem na wielu płaszczyznach. Ze względu na pełnione obowiązki wyróżniamy tzw. HR miękki i HR twardy.

HR miękki obejmuje zadania, które zmierzają do pozyskania wysokiej jakości kadry dla firmy. A więc polega na analizie zgłoszeń rekrutacyjnych, CV, a następnie przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych w imieniu prezesa. HR-owiec jest osobą, od której zależy nasza dalsza kariera zawodowa w danej firmie. Dba on także o rozwój pracownika, motywuje do pracy poprzez różne benefity (np. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych) oraz szuka rozwiązań zmierzających do rozwiązywania problemów w celu poprawy efektywności pracy.

HR twardy to z kolei obszar administracyjno- płacowy, a więc związany z kadrami. Polega na zawieraniu umów o pracę, kalkulacji płac, przygotowywaniu aneksów, prowadzeniu akt osobowych czy właściwym naliczaniu urlopów. W tym przypadku ważna jest dbałość o realizację spraw w sposób zgodny z prawem pracy czy prawem cywilnym. Praca w tej części HR obliguje do aktualizacji obowiązujących przepisów oraz ciągłego poszerzania wiedzy.

Od osób zatrudnionych na tym stanowisku wymaga się wykształcenia wyższego w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii czy socjologii. Istotna jest również dobra znajomość języka angielskiego oraz obsługi komputera i jego narzędzi. Doświadczenie również jest doceniane. Pracownik ten powinien posiadać takie cechy osobowości jak: samodzielność, komunikatywność czy lojalność wobec firmy.

HR zarobki

O wynagrodzeniu w dziale HR decyduje głównie ranga zajmowanego stanowiska. Dyrektorzy w dziale HR osiągają najwyższe wynagrodzenie, nawet na poziomie 20000 zł. Dalej w hierarchii mamy kierowników, z wynagrodzeniem niemal o połowę niższym. Na końcu znajdują się specjaliści. Ich początkowe zarobki w HR wynoszą około 2000 zł netto. Z biegiem czasu, a co za tym idzie nabyciu cennego doświadczenia wynagrodzenie może osiągnąć poziom nawet 10000 zł.

Zarobki rekrutera zwykle zależą od wielu czynników, przede wszystkim od stażu pracy, wielkości firmy, branży i miejsca zatrudnienia. Przeciętnie może on osiągnąć wynagrodzenie na poziomie 2500 zł do nawet 6000 zł. Na najwyższe wynagrodzenie rekruter może liczyć w branży zajmującej się IT, w bankach czy sprzedaży międzynarodowej. Rekruter otrzymuje do swojej dyspozycji od firmy laptop, telefon komórkowy oraz może liczyć na ciągłe szkolenia.

Projektanci Kariery

Kierownik projektu EFS

do negocjacji
Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. sprzedaży

do negocjacji
Opole Opole Opole Opole , opolskie opolskie opolskie opolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. organizacji szkoleń

do negocjacji
Opole Opole Opole Opole , opolskie opolskie opolskie opolskie , Polska Polska Polska Polska
admin

Specjalista ds. rekrutacji – Kraków

admin
do negocjacji
Kraków Kraków Kraków Kraków , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska
Projektanci Kariery

Specjalista ds. rekrutacji

do negocjacji
Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz Nowy Sącz , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska