bok@damprace.pl Nowy Sącz, woj. małopolskie Pon - Sb 8.00 - 18.00. Nd ZAMKNIĘTE

Praca IT

Pokaż filtr

Kategoria: Praca IT

Zobacz opis

Praca IT

Praca w IT, czyli information technology – w tłumaczeniu na język polski, oznacza technologię informacyjną. Jest to jednak dość pojemny termin, pod którym skrywają się wszelkie zagadnienia związane z szeroko pojętym przetwarzaniem informacji. Praca w IT od wielu lat jest jedną z najlepiej opłacanych branż, co wiąże się z dużym zainteresowaniem pracą w poszczególnych jej sektorach, a ponadto nowe oferty pracy w IT pojawiają się z dnia na dzień. Wynika to z szybkiego rozwoju technologicznego świata, który stale korzysta z usług specjalistów z branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej – a to właśnie one są fundamentem IT. Co więcej, fachowcy od IT stale korzystają także z najnowszych zdobyczy branży reklamowej, która również dzięki swoim nowoczesnym metodom promocji bierze udział w czynnym kreowaniu tego sektora przemysłu.

Zadaniem branży IT jest wzbogacanie informatyki i telekomunikacji o nowe elementy wywodzące się ze świata mediów. Drugim celem jej działania  jest integracja dostępnych już obszarów wiedzy. Zważając na fakt, że głównym narzędziem pracy w IT jest komputer, oznacza to, że pracy dla programisty i pracy dla informatyka prawdopodobnie nigdy w niej nie zabraknie.

Praca w IT jest zajęciem dla ludzi, którzy mają konkretne umiejętności oraz potrafią sprostać wymaganiom rynku.

Praca Informatyk

Mianem informatyka określa się najczęściej absolwenta studiów informatycznych, który ukończył  uczelnię politechniczną. W rzeczywistości praca informatyka to zajęcie, do wykonywania którego nie wystarczy tylko posiadanie odpowiedniego dyplomu. Pracę w IT w omawianym zawodzie mogą otrzymać także samoucy, którzy są specjalistami w danej dziedzinie. Tu bowiem liczy się pasja i determinacja w ciągłym zdobywaniu nowej wiedzy i stała gotowość do polepszania swojego warsztatu. Co ciekawe, tym mianem raczej nie określają siebie  żadni pracownicy branży IT. Choć w serwisach internetowych nie brakuje ofert pracy dla informatykaktóre redagowane są właśnie w ten sposób.

Wbrew obiegowej opinii do zadań informatyka nie należy wcale serwis i naprawa komputerów. Czynności wykonywane przez taką osobą związane są główne z programami komputerowymi. Nie wyklucza to jednak faktu, że praca informatyka pozbawiona jest kontaktu z tzw. hardware’em. Nierzadko osoby na tym stanowisku potrafią wykonywać na nim różne operacje, lecz nie należą one do ich standardowych zadań roboczych. Do czynności takiego pracownika należy zajmowanie się technologiami komputerowymi, dzięki którym pozostałym pracownikom firmy i jej klientom łatwiej się funkcjonuje w świecie.

Niemalże każde przedsiębiorstwo posiada w swoich szeregach tego typu specjalistów – na tym też polega praca w IT. Każda z firm tego sektora jest skomputeryzowana i potrzebuje do stałej współpracy fachowca, który w kryzysowej sytuacji usunie zarówno usterkę programową, jak i techniczną praca dla informatyka to zawód wymagający nie tylko dobrego przygotowania merytorycznego, ale i zdolności do szybkiego i logicznego myślenia.

Wokół omawianego zawodu narosło także wiele mitów. Dla wielu zwykłych zjadaczy chleba informatyk jest osobą, która na temat komputerów wie niemalże wszystko. Ma to swoje dobre strony, gdyż taki pracownik jest powszechnie szanowany, lecz przy tym często wymaga się od niego umiejętności, które po prostu nie leżą w zakresie jego obowiązków.

Praca Programista

O osobach zajmujących te stanowiska nie od dziś mówi się, że są motorem napędowym branży IT. W obecnej chwili praca programisty należy do najbardziej rozwojowych i przyszłościowych zajęć w Europie. Podobnie jak w przypadku informatyków, studia kierunkowe nie są wymagane, aby zdobyć pracę w it – jednak tu także potrzebne jest doświadczenie oraz chęć do stałego aktualizowania swojej wiedzy. Wynika to z dynamiki samego programowania, które obecnie rozwija się niemalże w zastraszającym tempie. Aby nauczyć się tego trudnego fachu, należy posiadać pewne określone predyspozycje – są to przede wszystkim zdolności matematyczne oraz zamiłowanie do komputerów i różnych nowinek informatycznych.

Programowanie to dziedzina, która dzieli się kilka specjalizacji. Każda z nich zajmuje się czymś innym, ale generalnie ich wspólnym celem jest wspieranie pracy dużych firm poprzez tworzenie dla nich systemów informatycznych. Wśród wymienionych specjalizacji warto najpierw wspomnieć o web developerze, osobie odpowiedzialnej za tworzenie stron internetowych i specjalistycznego oprogramowania do pracy IT – zajmuje się on programowaniem kodu w określonym języku, co ma przekładać się na sprawne funkcjonowanie serwisu. Kolejnym „odłamem” pracy dla programistów jest Full Slack Developer. Osoba zatrudniona na tym stanowisku to specjalista poruszający się po wszystkich warstwach stosu technologicznego. To programista znający się na kodowaniu, wdrażaniu aplikacji webowej oraz jej utrzymaniu. Co więcej, potrafi on także administrować serwer. Kończąc wątek specjalizacji programistów, warto wspomnieć o niemniej ważnych funkcjach front end developera i back end developera. Ten pierwszy zajmuje się wierzchnią warstwą, więc ma duży wpływ na wizualny wygląd witryny. Z kolei drugi kontroluje wszystkie procesy związane z pracą serwera i aplikacjami. Praca programisty bez wątpienia składa się z wielu złożonych zadań!

Ile zarabia Informatyk

Jak wspomniane zostało na początku artykułu, praca w it należy do jednych z najlepiej opłacanych zawodów. Miesięczne wynagrodzenie informatyka wynosi od około 4 do 5 i pół tysiąca złotych. Wielkość kwoty jest jednak ściśle zależna od kilka czynników, takich jak wielkość firmy, jej kapitał oraz region zatrudnienia. Mimo to praca informatyka jest na ogół rewelacyjnie opłacana.

Ile zarabia Programista

W pracy IT zarobki rosną z roku na rok. Programista, który dopiero wchodzi na rynek pracy lub ma nieduże doświadczenie, otrzyma największą pensje, gdy zostanie zatrudniony na kontrakcie. Zarobki połowy tego typu pracowników wynoszą więcej niż 6 tysięcy złotych. Osoby zatrudnione na umowę o pracę zarabiają około 4 tysięcy złotych. Bardzo wysoko opłacana jest praca programisty z kilkuletnim stażem – pensja ta wynosi nawet do kilkunastu tysięcy miesięcznie.

Conture

Analyst Trainee

do negocjacji
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska

Obsługa Social Media

AzetFlex
do negocjacji
Gliwice Gliwice Gliwice Gliwice , śląskie śląskie śląskie śląskie , Polska Polska Polska Polska
Sel-work

Front-end Developer

4 000,00 zł - 8 000,00 zł
Poznań Poznań Poznań Poznań , wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie wielkopolskie , Polska Polska Polska Polska
B2B
Orba Sp. z.o.o.

Senior Frontend Developer – Tech Lead

do negocjacji
Lublin Lublin Lublin Lublin , lubelskie lubelskie lubelskie lubelskie , Polska Polska Polska Polska
Orba Sp. z.o.o.

PHP/Magento Developer

do negocjacji
Lublin Lublin Lublin Lublin , lubelskie lubelskie lubelskie lubelskie , Polska Polska Polska Polska
NBC Sp. z o.o.

.NET DEVELOPER

10 000,00 zł - 14 000,00 zł
Kraków Kraków Kraków Kraków , małopolskie małopolskie małopolskie małopolskie , Polska Polska Polska Polska
B2B
NBC Sp. z o.o.

.Net developer

12 000,00 zł - 17 000,00 zł
Wrocław Wrocław Wrocław Wrocław , dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie dolnośląskie , Polska Polska Polska Polska
B2B
SoftServe

Frontend Developer

do negocjacji
Białystok Białystok Białystok Białystok , podlaskie podlaskie podlaskie podlaskie , Polska Polska Polska Polska
AMTEX Drukarnia Wielkoformatowa

Dam Prace Pruszków Grafik

do negocjacji
Pruszków Pruszków Pruszków Pruszków , mazowieckie mazowieckie mazowieckie mazowieckie , Polska Polska Polska Polska